יש הרבה קורסים לקידום אתרים ולשיווק דיגיטלי, השאלה היא האם הקורסים האלו שווים משהו כשיוצאים לשוק התעסוקה? התשובה היא שעדיף קצת ידע מאשר אפס ידע. הקורסים מכשירים אותך לרמת תאוריה מסוימת שרחוקה ממה שהמציאות בשטח תכשיר אותך כשתעבוד כמקדם אתרים. מה שמלמדים בקורסים הוא בסיס טוב, אך לא משקף את מה שתעשה בפועל בעבודה עצמה. ישנם סוגים שונים של עבודות בפועל שעושים מקדמי אתרים, חלק מהמקדמים יהיו אנשי ניהול מוניטין, חלק יבנו רק לינקים כל היום, אחרים יעשו עבודת קידום טכנית, ויהיו כאלו שבכלל יעבדו מול לקוחות או יכתבו תוכן.

עובדת ה-SEO דורשת חיבור בין כמה תחומים וככל שהידע בכל תחום יהיה יותר עמוק כך גם הסיכוי להגיע לתוצאות יהיה גבוה יותר. אופטימיזציית אתר אינטרנט היא הבסיס לקידום אורגני, אבל כדי לעשות אופטימיזציה ברמה גבוהה כדאי לדעת HTML ו-CSS. הקוד של האתר הוא חלק חשוב במבנה האתר מן הסתם, ואם נדע מה אנחנו עושים ולא רק נבנה על זה שהתקנו פלאגין שעושה את העבודה, הסיכוי לקידום האתר יהיה משמעותית גדול יותר.

 

לא חייבים לשלם עשרות אלפי שקלים כדי להפוך למקדם אתרים

נקודת פתיחה טובה ללמוד קידום אתרים היא קריאת חומר ברשת, קורסים מקוונים מעודכנים לשנה הנוכחית והמון ניסוי ותהייה. רשמו דומיין בעלות מינימלית של כ-9 דולרים, קחו שטח אחסון חינמי או רכשו שטח אחסון בעלות של כ-200 שקלים לשנה, ותתחילו לעבוד על האתר שלכם. האתר שתבנו ותקדמו יהיה גם לאחר מכן סוג של תיק עבודות כשתרצו להציג את הידע והניסיון שלכם בקידום אתרי אינטרנט. העלות של הלימוד, היא יחסית נמוכה וזולה מכל קורס ברשת כמעט, והתוצאה של הלימוד בצורה של התנסות עצמית תניב לך ידע שלא תרכוש בשום מקום אחר.

מקדמי אתרים בכירים התחילו את הדרך שלהם בלימוד עצמי. ישיבה של שעות על גבי שעות מול מסך המחשב וקריאה של חומר תאורטי. לאחר מכן יישום החומר התאורטי וקצת יצירתיות והבנת החומר יטיסו את הידע שלך קדימה. הדבר שמשתק הרבה אנשים הוא הפחד מכישלון. כאן הכישלון הוא מקסימום להפסיד כמה מאות שקלים ואת הזמן שהשקעתם בלימוד. גם אם תבחרו לא לעסוק בקידום אתרי אינטרנט לאחר מכן, הידע שתרכשו מניסיון ועשייה בפועל הוא בעל ערך רב, גם לתחומי שיווק אחרים באינטרנט.

 

בחירת קורס קידום אתרים בישראל

ישנם קורסים מצוינים בישראל לקידום אתרים ושיווק אינטרנטי. אבל לאחר הקורס תמיד יהיה קשה להתחיל לעבוד, מהסיבה שאין לך ניסיון מעשי או ניסיון מספיק עשיר בתחום או בנישה ספציפית מתוך כל המכלול הזה של שיווק דיגיטלי. בקורס לומדים מעט מכל דבר וגם אם נכנסים לעומק, התרגול לא מספיק על מנת להכשיר אותך לעבודה מעשית בתחום.

לא תמיד הקורס הכי יקר הוא הכי טוב, ולא בטוח שתצאו מוכנים לעבודה גם אם הבטיחו לכם עבודה בתחום בסיום הקורס. הדבר החשוב ביותר הוא התרגול וההתמדה. אם תחליט שקידום אתרים אורגני הוא התחום שלך, התחל ללמוד עוד היום, בנה אתר או קדם אתר של חבר וצא לדרך. אם החלטת שקידום ממומן הוא תחום שקוסם לך, רוץ על זה, ואל תחכה ותתלבט יותר מידי. קורסים טובים בתשלום תוכל למצוא ברחבי הארץ, וגם ברחבי האינטרנט. אבל את ההכשרה הכי טובה תקבל כשתצא ותלמד על בשרך, עם אתר משלך ותוך כדי תנועה. בהצלחה.

גלילה למעלה