לאופן בו עסק כלשהו מצטייר בפניך יש חשיבות מכרעת באם תהפוך ללקוח שלו. הדימוי של העסק, דרך הלוגו, הפרסום, דרכי ההתקשרות והנוכחות ברשת, יכולים להניע אדם לפעולה, להשאיר פרטים או ליצור קשר. ניהול מוניטין באינטרנט, המבוצע בצורה מקצועית, יכול להעניק לעסק שלך את הדימוי העצמתי לו הוא זקוק כדי לפרוח ולשגשג ברשת האינטרנט. האפשרויות הקיימות בפני לקוח פוטנציאלי הן רבות, והמבחר גדול ברשת.

הסיבות שאנשים קונים דווקא ממקום מסוים מגוונות מאוד. חלק מהאנשים העידו כי הם קונים מכיוון שהמחיר טוב, אחרים טענו כי השירות הכי חשוב להם ויש כאלו שאמרו שהם קונים רק כי מי שדיבר איתם היה מאוד נחמד. אנשים רוכשים מוצרים או שירותים מסיבות שונות, וככל שניתן להם יותר סיבות לקנות מאיתנו, כך עם הזמן יגדלו כמות הרוכשים. הדירוגים חשובים מאוד כיום, גם מבחינת ביקורות וחוות דעת חיוביות, וגם מבחינת מיקום במנועי חיפוש.

לאנשים אין סבלנות לעבור מספר עמודים ולחפש לעומק, אם מה שהם מחפשים לא קיים בשני עמודי החיפוש הראשונים של גוגל – עבור הרבה אנשים – זה כלל לא קיים ברשת. הנראות של אלו שכן קיימים בעמודים הראשונים תעשה את ההבדל ביניהם. גם אם יש לך עסק שממוקם בדף הראשון בגוגל, והטקסט שמופיע במנוע החיפוש מציג כותרת לא עניינית ותת-כותרת שלא מושכת את העין מספיק, ככל הנראה יגרום לכך יבחרו במתחרים ולא בך. וההפך גם נכון. אם למתחרים יש תוכן שאינו מספיק משכנע בתוצאות החיפוש, ככל הנראה שתקבל תעדוף על פני המתחרים, וכפועל יוצא מהתוכן גם תקודם בהמשך למיקום גבוה יותר בתוצאות החיפוש.

 

לשלוט בתוצאות החיפוש
לשלוט בתוצאות החיפוש

לשלוט בתוצאות החיפוש בגוגל

כדי להתבלט ולהגיע לאנשים שיהפכו ללקוחות שלך, עליך לעבוד במספר מישורים בו בזמן. מניסיון, שני המישורים החשובים ביותר הם: ניהול מוניטין בגוגל ובנוסף קידום אתרים אורגני ממוקד, כדי להראות את מה שאתה רוצה להציג אודותיך ברשת.

צריך להבין שהתוכן באינטרנט מאוד דינמי, מה שפורסם היום יכול להידחק מחר לעמוד נידח בתוצאות החיפוש, וכמעט ואף אחד לא יוכל למצוא את המידע הזה יותר. כתבו עליך משהו שלישי, זה בכל כותרות החדשות היום. רק היום. מחר זה כבר חדשות ישנות, ויהיו כותרות חדשות אחרות שיתפסו את תשומת הלב. ייתכן שנפגעת מפרסום שלילי, אך אפשר ורצוי להימנע מכך שזה ימשיך לרדוף אותך אחרי שהאש תדעך. כשהתוכן השלישי אודותיך כבר אל מופיע כאשר מחפשים מידע עליך, גם הנזק התדמיתי ידעך עם הזמן. בייחוד אם נוסיף תוכן חיובי ונציג את הדברים באור האמיתי מזוויות חיובית כפי שאתה רוצה שיציגו אותך.

גלילה למעלה