ההשפעה של מה שכתוב עליך באינטרנט יכולה להיות הרסנית. למילים יש כוח, על אחת כמה וכמה כשמדובר על מילים המגיעות מאתרים בעלי סמכות, כמו אתרי חדשות מוכרים. כמה שמילים יכולות להרוס, כך הן גם יכולות לבנות אותך. למילים יש כח בשני הכיוונים, אם המוניטין האינטרנטי שלך מנוהל כהלכה, מי שיחפש מידע אודותיך ימצא אזכורים חיוביים המחמיאים לך, או אזכורים ניטרליים בלבד. כל האזכורים השליליים אם היו כאלו אמורים להידחק אחורה בתוצאות החיפוש ולא להופיע כמעט.

 

ההשפעה של ניהול מוניטין באינטרנט על אנשים

ההשפעה ההרסנית היא בדרך כלל למי שיש יותר מה להפסיד, אנשים מפורסים, פוליטיקאים, בעלי עסקים, אנשי עסקים גדולים ובכירים יכולים להפסיד את כל הונם בגלל פרסומים שלילים, גם אם לא הוכח כלום ומדובר רק על חשדות. כשאיש עסקים עומד בפני סגירת עסקה של כמה מיליונים או מיליארדים ומתפרסמת עליו כתבה שלילית בחדשות – רוב הסיכויים שהוא יפסיד את העסקה. מעטים האנשים שיהיו מוכנים לעשות עסקים עם אנשים החשודים בפעילות לא חוקית או שלילית לצורך העניין.

ההשפעה החיובית שיכולה להיות לניהול מוניטין באינטרנט גם היא בעלת יכולות רבות עוצמה לעזור לסגור עסקאות גדולות. אם איש עסקים בעלי נכסים מסביב לעולם, עומד לפני סגירת עסקת חייו ופתאום מתפרסמות כתבות מחמיאות עליו, הוא ככל הנראה יממש את העסקה בקלות יותר ויוכל אפילו למנף את אותה העסקה לעסקה משמעותית ויותר מכך.

 

המציאות מול האינטרנט – הדרך בה אתה מצטייר

האינטרנט הפך למצפן של כולנו. כשאנחנו נמצאים בפני החלטה גורלית או מתלבטים בסוגיה כלשהי – אנחנו נחפש תשובות ברשת האינטרנט, נבדוק אם יש תגובות, חוות דעת או אפילו אנשים שעבדו עם האנשים שאנו עומדים לעבוד מולם. אתם בטח מכירים את זה שאתם לפני ראיון עבודה למשל, ואתם מחפשים מידע על המראיין שאתם עתידים לפגוש, ואותו דבר עושה המראיין לגביכם, הוא מחפש מידע על המרואיין בלינקדין, כדי לראות מה אותו מועמד יכול לתרום. אנשי עסקים, מפורסמים ופוליטיקאים לא שונים ממך וממני. הם מחפשים את המידע שלהם באותן המקומות, בגוגל, בפייסבוק ובלינקדין.

ככל שהמידע אמין יותר כך מתגבשת אצל הצד השני תמונה כללית לגבי הבן-אדם. כמעט כולם חשופים היום ברשת בצורה זו או אחרת, והמידע נשמר שם ובמרחק קליקים בודדים מתבהרת התמונה. אפשר בקלות לדעת מי אתם ומה עברתם רק משיטוט ברשתות החברתיות. עם כלים קצת יותר מתקדמים אפשר להגיע ולהבין דברים לגבי האופי שלכם והשגרה של חייכם.

מנהלי מוניטין עם ניסיון, יכולים לגרום לאותו איש עסקים או פוליטיקאי להראות כפי שהוא חולם להציג את עצמו בציבור. מי שאתה ברשת בסופו של יום, זה מי שיחשבו שאתה בחיים האמתיים. מוניטין דיגיטלי ניתן לעצב ולהתאים, כדי להגיע לתוצאה הרצויה. פנה אלינו עוד היום.

 

גלילה למעלה