מצד אחד יש דרישה גבוהה בשוק לאנשים איכותיים בתחום קידום אתרים, הבעיה שמן הצד השני ישנם אנשים שלא מוכנים לשלם סכומים גבוהים. כאשר השיקול הוא כלכלי, ישנו סיפור של הביצה והתרנגולת, רוצים תוצאות לפני שמוציאים כסף מהכיס. העניין הוא שאי-אפשר להביא תוצאות אם לא מוציאים כסף על שיווק, בטח ובטח שאי-אפשר לצפות שדברים יקרו מעצמם. אתה רוצה תוצאות מעולות אבל לא מוכן לשלם על קמפיין איכותי?! יש לך ברירה, לשלם מעט מאוד על לידים באיכות ירודה, שאולי תצליח להוציא מהם עסקה, עם קצת מזל.

רווחיות של שיווק דיגיטלי לעסק

יש לא מעט אנשים מוכשרים בתחום השיווק הדיגיטלי, מומחי קידום אתרים, תותחי קמפיינים בגוגל ובפייסבוק, שיודעים להביא תוצאות מעולות ומקדמים עסקים להצלחה המיוחלת. אך כאשר רוצים לקבל תוצאות טובות או מעולות, צריך להשקיע. ישנם תחומים כמו פורקס למשל, בהם ליד יכול להגיע ל-100 דולר ויותר, ו-CPA יכול להגיע ל-1000 דולר. השאלה הנשאלת היא מה הרווחיות, מה ה-ROI, של קמפיין כזה? האם שווה ללקוח להשקיע מאות אלפי דולרים כדי לקבל עשרות מליונים?! התשובה היא ברורה.

החסם של לקוחות רבים הוא התקציב הראשוני וחוסר האמונה שלהם בשירות שלהם או במוצר שהם רוצים לשווק. הרי לכל מוצר יש קהל ולכל קהל יש דרך להגיע. אין מוצר שאי אפשר לשוק, רק צריך להבין את הקהל ולהגיע אליו בצורה נכונה וחכמה. שיווק דיגיטלי חכם יהיה כזה שיחזיר את ההשקעה הראשונית תוך זמן קצר מאוד ויניב רווחים סמוך לתחילת הפעילות, כאשר מדובר בקמפיינים ממומנים, ותוך זמן סביר, כאשר מדובר בקמפיינים אורגניים אשר מטבעם ארוכי טווח ודורשים השקעה במשאבים ותוכן.

להתגבר על מכשולים בשיווק דיגיטלי

כשמתחילים תהליך או פעילות שיווקית באינטרנט, צריך לבדוק קודם כל מי המתחרים שלך ולראות איך ניתן להצליח לגבור עליהם. ניתוח מעמיק של העסק ושל המתחרים, יתנו לך להבין מהי נקודת המוצא, ולאחר מכן תוכל לבצע שערוך של זמן פעולה עד להגעה ליעדים.

דבר נוסף שעליך להיות מודע לו הוא התנהלות בזירה הדיגיטלית והכשלים שיכולים לקרות כתוצאה מזה שמדובר בעבודה באינטרנט. למשל נפילה של שרת, אי פעילות של פלטפורמה זו או אחרת, תפוגת תעודת SSL או כל בעיה טכנית שיכולה לצוץ. כל אלו צריכים להילקח בחשבון, ועליך להיות מוכן לכל תרחיש אפשרי על מנת להתקדם למרות קשיים וכשלים עתידיים שיכולים להופיע.

גלילה למעלה